Elon Musk je javno podržao ideju o gašenju Radija Slobodna Europa i Glasa Amerike. O tome je ranije govorio Richard Grenell, inače savjetnik Donalda Trumpa.
Grenell je izjavio da se ovi mediji finansiraju novcem američkih poreznih obveznika te da su “puni ekstremno lijevih aktivista” i nepotrebni “ostatak iz prošlosti”.
- Da, zatvorite ih. Evropa je sada slobodna, ako ne računamo birokratiju koja guši. Niko ih više ne sluša. To su samo radikalno lijevi ludaci koji pričaju sami sa sobom dok godišnje troše milijardu dolara novca američkih poreznih obveznika - napisao je Musk na svojoj platformi X.
Yes, shut them down.
— Elon Musk (@elonmusk) February 9, 2025
1. Europe is free now (not counting stifling bureaucracy). Hello??
2. Nobody listens to them anymore.
3. It’s just radical left crazy people talking to themselves while torching $1B/year of US taxpayer money. https://t.co/PnmN4erD91
(DEPO PORTAL/au)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook