Zmajevi ispali iz baraža

Dramatična utakmica na Grbavici: Nakon izvođenja penala Sjeverna Irska savladala Bosnu i Hercegovinu

Sport08.10.20, 23:27h

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se plasirala u finale baraža za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su večeras na Grbavici nakon penala izgubili od Sjeverne Irske sa 4:5 (nakon 120 minuta bilo je 1:1).

Branimir Cipetić je probio desnu stranu i odigrao povratnu u srce šesnaesterca, gdje se najbolje snašao Rade Krunić pogodivši za 1:0.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme, a nagrađeni su u 53. minuti. McGinn je iskoristio neopreznost Cipetića, ušao je u šesnaesterac i matirao nemoćnog Šehića

Ni nakon 120 minuta nije bilo pobjednika, pa se pristupilo izvođenju penala, a gosti su imali više sreće u penal lutriji.