Svjetska fudbalska federacija (FIFA) suspendovala je Nepalski savez (ANFA), zbog čega reprezentacija Nepala i svi tamošnji klubovi do daljnjeg ne smiju nastupati u takmičenjima pod okriljem FIFA-e i Azijske konfederacije (AFC).
Suspenzija je stupila na snagu odmah.
U službenom obrazloženju FIFA navodi da je razlog odluke nedopušteno upletanje treće strane u rad Saveza, prenose Vijesti.
Riječ je o višemjesečnom sporu između Nepalskog saveza i Nacionalnog sportskog vijeća, koje je interveniralo u izbornom procesu i radu saveza, što FIFA smatra kršenjem svojih statuta.
Osim zabrane nastupa na međunarodnoj sceni, Nepal je privremeno ostao i bez pristupa FIFA-inim razvojnim programima, edukacijama, seminarima te finansijskoj pomoći.
Suspenzija će ostati na snazi sve dok FIFA ne procijeni da su ispunjeni uvjeti za njeno ukidanje.
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook