Ostala bez plasmana

Elvedina Muzaferija padom okončala današnju utrku u Italiji, a saznajemo i hoće li nastaviti sa takmičenjima

Sport06.02.24, 13:49h

Osim Muzaferije, koja je startala s brojem 40, današnju utrku nisu završile još 23 takmičarke, a najbolja u cilju s 57.98 sekundi bila je Karen Clement (FRA)

U drugoj Super – G utrci Europa kupa, koja je održana danas u italijanskom La Thuileu, jedina bosanskohercegovačka takmičarka, Elvedina Muzaferija ostala je bez plasmana.

Nakon prvog prolaza, Muzaferija je pretrpjela pad i izlijetanje sa staze. Srećom, skijašica se sama podigla, a kako nije bilo potrebe za intervencijom medicinskog tima, trka je ubrzo nastavljena.

Osim Muzaferije, koja je startala s brojem 40, današnju utrku nisu završile još 23 takmičarke, a najbolja u cilju s 57.98  sekundi bila je Karen Clement (FRA). Amerikanka Tricia Mangan stigla je kao drugoplasirana, dok je Švicarkinja Tricia Mangan zauzela treće mjesto.

Iz bh. tima poručuju da se Muzaferija osjeća dobro i da takmičenje nastavlja 10. i 11. februara u Crans Montani, također u okviru Europa Kupa.

Svjetski kup u brzim disciplinama za žene, nastavlja se 17. i 18. februara u istom mjestu.