Naša predstavnica ostala bez bodova

Federica Brignone pobjednica superveleslaloma u Val d'Isereu, Muzaferija 31.

Sport17.12.23, 14:52h

Italijanka Federica Brignone pobjednica je današnjeg superveleslaloma u Val d'Isèreu, 11. utrke sezone u Svjetskom kupu u alpskom skijanju.

Tridesettrogodšnja Italijanka zabilježila je svoju treću pobjedu u ovoj sezoni i ukupno  24. u karijeri.

Drugo mjesto osvojila je Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie (+0.44), a treće još jedna Italijanka Soffia Goggia (+0.59).

Na zahtjevnoj stazi u francuskom skijaškom centru utrku nije završilo čak 26 takmičarki, odnosno  44,8 posto, uključujući i vodeću u Svjetskom kupu Amerikanku Michaelu Shiffrin. U toj disciplini to najveći broj odustajanja u Svjetskm kupu još od sezone 1999/2000.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija bila je nadomak osvajanja bodova, zauzevši pretposljednje 31. mjesto sa zaostatkom 5,49 sekundi.