KUZMANOVIĆ

Hitno transformisati OHR u EUSR

Arhiva17.06.10, 13:27h

Predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanović rekao je danas da je potrebno hitno pristupiti tranziciji OHR-a u Kancelariju specijalnog predstavnika EU i ukinuti bonska ovlašćenja, naglašavajući da je 15 godina od uspostavljanja mira nepotreban i neopravdan protektorski odnos prema suverenoj i međunarodno priznatoj zemlji koja ima demokratski izabrane institucije.

Rajko KuzmanovićOn je ponovio da je RS, kao konstitutivni dio BiH, opredijeljena za evropske integracije i regionalnu saradnju, saopšteno je iz Biroa predsjednika RS za odnose sa javnošću nakon prijema polaznika postdiplomskog programa britanskog Kraljevskog koledža odbrambenih studija.

Predsjednik Srpske ukazao je na poboljšanje odnosa između BiH, Srbije i Hrvatske u brojnim oblastima, kao što su unutrašnji poslovi, privreda, te institucionalna i administrativna pomoć u domenu evropskih integracija.

"U tom smislu, istinsko napredovanje na putu evropskih integracija moguće je jedino uspostavljanjem partnerskih odnosa i saradnje sa zemljama iz okruženja u skladu s Dejtonskim mirovnim sporazumom", rekao je Kuzmanović.

Polaznici Kraljevskog koledža odbrambenih studija rekli su da je cilj posjete RS, koja je organizovana u okviru posjete zemljama zapadnog Balkana - Srbiji, Hrvatskoj i BiH, ispitivanje i analiziranje funkcionisanja tijela i predstavništava međunarodne zajednice u BiH i sagledavanje regionalne saradnje između BiH, Srbije i Hrvatske.

Kraljevski koledž odbrambenih studija djeluje u okviru Akademije za odbranu Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske.

(RTRS, BLIN/tg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook