POLJSKA

Broj mrtvih u poplavama porastao na 20

Arhiva30.05.10, 09:28h

Broj žrtava poplava u Poljskoj povećao se na 20, nakon što su u subotu pronađena tijela još dvoje nastradalih, izjavio je policijski glasnogovornik Karol Jakubovski

poljska-poplave

Nove žrtve poplava koje su pogodile zemlju u protekle dvije sedmice su muškarac (50) koji je pronađen u svojoj kući u Sandomircu, na jugu zemlje, koje je jedno od nateže pogođenih područja, javila je TVN 24.

Policija je pronašla i tijelo muškarca (44) koji je pao u rijeku i smatrao se nestalim od 17. maja, prenio je AP.

Sredinom maja, nakon obilnih kiša, rijeke diljem Poljske su se izlile ili probile nasipe. Zbog poplava, najvećih u posljednjih 60 godina u toj zemlji, deseci hiljada ljudi bili su primorani napustiti domove, a materijalna šteta procjenjuje se na više od dvije milijarde eura.

Poljska vlada je odvojila dvije milijarde zlota (500 miliona eura) za žrtve poplava i zatražila pomoć Evropske unije.

(FENA/em)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook