LIGA PRVAKA

Bajern dočekuje Lion

Arhiva21.04.10, 10:31h

U drugom polufinalnom meču Lige prvaka Bajern u Minhenu dočekuje francuski Lion. Bajernu je ovo peto polufinale, dok su nogometaši Liona na prvi polufinalni meč svog kluba u Ligi prvaka doputovali autobusom zbog kolapsa u avio saobraćaju

lopta"Ne smijemo da potcijenimo Lion. Francuski klub je izbacio Liverpul iz grupne faze takmičenja, a onda i favorizovani madridski Real u osmini finala", izjavio je predsjednik Bajerna Karl-Hajnc Rumninge.

Napadač Bajerna Frenk Riberi složio se s predsjednikom Rumenigeom, navodeći da očekuje izrazito težak meč.

"Bit će veoma teško igrati protiv Liona zato što ima sjajan tim. Ne smijemo da dozvolimo sebi da razmišljamo o finalu, jer prvo u dvije utakmice moramo da budemo bolji od Liona", izjavio je Riberi, koji je pod pritiskom javnosti zbog optužbi da je imao seksualne odnose s maloljetnom prostutkom. Riberija prati i negativna tradicija u susretima s Lionom. U dresu Meca i Monpeliera četiri puta igrao je protiv Liona u francuskoj Ligi 1 i nijednom nije slavio.

Golman Liona Hugo Ljoris rekao je da se on i njegovi saigrači u slučaju lošeg rezultata u Minhenu neće pravdati time što su morali da putuju autobusom.

"Na sve što se dešavalo prije početka utakmice treba da gledamo pozitivno, ali i da ostavimo iza sebe. Došli smo u Minhen puni entuzijazma i spremni smo za prvi meč polufinala", izjavio je Ljoris.

Dodao je da je Bajern veliki klub, ali i da njegov tim ima dovoljno kvaliteta da se nađe u finalu Lige prvaka.

"Bajern je veliki klub, ali mi planiramo da odigramo maksimalno i damo sve od sebe, sa željom da ne primimo gol, ali i postignemo ako nam se ukaže prilika. Bajern ima igrače koji na terenu prave razliku i koji jednim potezom mogu da odluče utakmicu, ali mi imamo dovoljno kvaliteta i vjere u sopstvene snage", zaključio je golman Liona.

U ekipi Bajerna neće biti Van Bomela i Badštubera zbog suspenzije, dok u francuskom timu neće igrati povrijeđeni Bodmer i Boumsong. Pod znakom pitanja je nastup Lisandra, dok sedmorici igrača prijeti suspenzija ako dobiju žuti karton. Među njima je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji bi trebalo da nastupi u večerašnjem meču.

(FENA, BLIN/tg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook