Nije joj 'sjelo'

Trumpu neće biti lako: Procurila prva reakcija Melanije na navodnu aferu sa Natalie Harp

Front19.08.26, 09:20h

Trumpu neće biti lako: Procurila prva reakcija Melanije na navodnu aferu sa Natalie Harp
Prema pisanju medija, prva dama Sjedinjenih Američkih Država je uznemirena zbog informacija o navodnoj aferi njenog supruga Donalda Trumpa sa saradnicom Natalie Harp

 

 

Nagađanja o prirodi odnosa Donalda Trumpa i jedne od njegovih najbližih saradnica uznemiruju njegovu suprugu Melaniju, tvrde upućeni izvori za Telegraph.

 

Trumpova administracija burno je reagovala nakon što se senator Jon Ossoff u ponedjeljak našalio da je američki predsjednik, umjesto državničkim poslovima, zaokupljen vanbračnom vezom s Natalie Harp, izvršnom asistenticom 80-godišnjeg predsjednika.


Prividna bliskost 35-godišnje Harp i Trumpa podstakla je neutemeljene glasine da su njih dvoje u ljubavnoj vezi.

 

Ossoff, demokratski senator iz Georgije, u nedjeljnom govoru ustvrdio je da Trump „ne želi obavljati predsjednički posao“, već „graditi svoju plesnu dvoranu i putovati s Natalie u, čini se, nezaštićenoj letećoj palati koju mu je poklonio katarski emir“.

 

Njegova opaska izazvala je žestoku reakciju nekih od Trumpovih najbližih saradnika. Glasnogovornik Bijele kuće Davis Ingle nazvao je Ossoffa „susramlja vrijednim, feminiziranim kazalištarcem koji se prerušava u Baracka Obamu“.

 

- Natalie Harp jedna je od najodanijih i najmarljivijih saradnica u timu predsjednika Trumpa. Nikoga nije briga šta govori taj beznačajni gubitnik, poručio je Ingle.

 

Direktor komunikacija Bijele kuće Steve Cheung otišao je još dalje te je senatora u objavi na društvenoj mreži X nazvao „najvećim papučarskim gubitnikom u politici“.

 

- Umjesto da omalovažava vrijedne ljude koji služe svojoj zemlji, Jon bi trebao duboko zaviriti u vlastitu dušu i zapitati se zašto je tako bijedna osoba koja mrzi ovu zemlju. Zato što je radikalni, ekstremistički „glupokrat“, dodao je Cheung.

 

Trump u ponedjeljak nije želio direktno komentarisati Ossoffove riječi. Na pitanje novinara u Ovalnom uredu senatora je pogrdno nazvao „dvojnikom Pee-weeja Hermana“, aludirajući na osebujnog komičnog lika.


Kako doznaje britanski The Telegraph, tako agresivne reakcije Trumpovih saradnika djelimično su posljedica činjenice da „prva dama ne voli takve priče“.

 

Trump se, prema izvoru The Telegrapha, „zaista razbjesni“ zbog javnih nagađanja o njegovom privatnom životu. Navodno je upravo Harp tip saradnice koja će, kada joj predsjednik kaže da skoči, „skočiti više od svih ostalih u prostoriji“.

 

Harp, inače bivša voditeljica desno orijentisane televizijske mreže One America News Network, već se godinama nalazi u Trumpovom krugu, ali posljednjih mjeseci sve češće je viđaju u njegovom društvu.

 

Tokom Trumpove predsjedničke kampanje 2024. dobila je nadimak „ljudski printer“ jer je sa sobom nosila prijenosni printer kako bi mu u svakom trenutku mogla ispisati novinske članke koji bi ga mogli zanimati. Početkom njegovog drugog mandata u Bijeloj kući imenovana je predsjednikovom izvršnom asistenticom.

 

New York Times ranije je izvijestio da pojedini ljudi iz Trumpovog najužeg kruga strahuju kako Harp ima prevelik utjecaj na njegovu percepciju aktuelnih događaja.

 

Pozivajući se na neimenovane izvore, list je naveo da mu često pokazuje vijesti iz medija sklonih teorijama zavjere te pretjerano ističe sadržaje koji mu laskaju.

 

Na snimku objavljenom tokom predsjedničke kampanje 2024. vidi se kako Trump diktira objave za društvene mreže, dok ih Harp užurbano zapisuje i objavljuje na njegovoj platformi Truth Social.

 

natalie-harp

 

- Objavi to odmah, rekao joj je u jednom trenutku nakon što je zapisala njegove tvrdnje o politički motivisanim progonima dok su zajedno gledali predizborni govor Kamale Harris, tadašnje demokratske predsjedničke kandidatkinje.

 

U drugom dijelu snimka vidi se kako Harp, slijedeći Trumpove upute, piše: „PONOVO LAŽE O PROJEKTU 2025“, dok se oboje naginju nad ekran istog prijenosnog računara.

 

Harp je tokom kampanje 2024. navodno Trumpu pisala i izrazito laskava pisma, tvrdi se u knjizi Regime Change, koju su u junu objavili novinari New York Timesa Maggie Haberman i Jonathan Swan.

 

U knjizi se spominju emotivne poruke u kojima je Harp Trumpu navodno napisala: „Vi ste jedino što mi je važno“, nazivajući ga svojim „čuvarom i zaštitnikom u ovom životu“.

 

U drugom pismu navodno mu je poručila da se želi vratiti „sinergiji“ koju su nekada imali, kada su „razgovarali o svemu i ni o čemu“.

 

- Želim vam donositi radost. Želim da osjećamo kako možemo provesti cijeli dan, a da nijednom ne moramo razgovarati o poslu, navodno je napisala.

 

Harp nije komentarisala navode o svojoj prisnosti s predsjednikom. Odgovor je The Telegraph, kako navode, zatražio i od Bijele kuće, ali i od ureda Melanije Trump.

 

(Oslobođenje, DEPO PORTAL/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook