Svečano je otvoreno spomen-obilježje Halidu Bešliću, pored Knežak izvora u Knežini.
Spomenik je izgrađen donacijama dobrih ljudi, najviše mještana Knežine i okolnih sela.
Prema informacijama organizatora i pokretača akcije Faruka Imamovića, Franjo Pašalić, donator i Halidov prijatelj je uplatio više od polovine potrebnog iznosa.
Inače, zgradnja spomen-obilježja koštala je preko 18 hiljada maraka.
U Knežni je bio i Halidov sin Dino koji nije krio emocije.
- Veliko hvala ljudima koji su ovo pokrenuli. Ogromna čast i ovo nam mnogo znači i hvala svima koji su došli da ovo isprate - rekao je on za N1.
Kako su nam kazali organizatori spomen-obilježje je skromno kao što je i on sam bio a autorica fotografije koja je na njemu je Vanja Lisac.
Halid nikada nije zaboravio svoj rodni kraj kojeg je opjevao i često ga je posjećivao i on mu je bio izvor inspiracije.
(N1/DEPO PORTAL/au)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook