sa posljednje startne pozicije

Lejla Njemčević upisala ubjedljivu pobjedu na UCI C1 utrci u Hrvatskoj

Sport27.04.26, 12:10h

Lejla Njemčević upisala ubjedljivu pobjedu na UCI C1 utrci u Hrvatskoj
Utrka u Vodicama, na izuzetno tehnički kamenitoj i fizički zahtjevnoj stazi, poslužila je kao posljednja provjera forme i adaptacija na teren pred nastup na Svjetskom kupu na Elbi

 

 

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević izvanrednom vožnjom sa posljednje startne pozicije došla je do pobjede na XCO UCI C1 utrci u Vodicama, u Hrvatskoj. Naša takmičarka je već na prvom usponu preuzela prvu poziciju i visokim tempom držala vodstvo svih pet krugova. Bila je ovo ukupno peta pobjeda za Njemčević na stazi u Vodicama, kojom je upisala novih 60 UCI bodova. Drugoplasirana je bila Angelina Hinder iz Austrije, koja je za Njemčević zaostala 9 minuta i 34 sekunde, dok je treće mjesto zauzela Italijanka Elena Dal Ben sa zaostatkom malo većim od 14 minuta.

 

Utrka u Vodicama, na izuzetno tehnički kamenitoj i fizički zahtjevnoj stazi, poslužila je kao posljednja provjera forme i adaptacija na teren pred nastup na Svjetskom kupu na Elbi, Italija, a koji se održava 9. maja. Lejla Njemčević trenutno zauzima 8. mjesto na svjetskoj UCI maraton ranking listi i ne krije ambicije da je cilj povratak u sami vrh.

 

- Iznimno smo zadovoljni pokazanom formom na tehnički zahtjevnoj stazi u Vodicama, koja je poslužila kao posljednja priprema i simulacija terena koji me očekuje na Elbi. Odradili smo veoma disciplinovane i teške zimske pripreme, a formu smo brusili na Cape Epicu, tako da sada sa velikim samopouzdanjem ulazim u glavni dio sezone. Naš cilj je, kao i uvijek, pobjedničko postolje i sami vrh svjetske UCI ranking liste. Sezona će biti duga i naporna, i sigurna sam da je tu i moja najveća prednost - rekla je Lejla Njemčević.

 

Podsjetimo, Njemčević je prošle sezone na utrci Svjetskog kupa na Elbi osvojila sjajno drugo mjesto, dok je na otvaranju ove sezone, na prvom Svjetskom kupu u Španiji u februaru, zauzela šesto mjesto.

 

(DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook