Bin Laden ima 52 godine, a potraga za njim traje već više od desetljeća.
Fotografija Bin Ladena iz 1998. godine je izmijenjena kako bi se uzeli u obzir svi znaci starenja, kao što su oblik lica i boja brade, prenio je BBC u subotu. Na web stranici State Departmenta postoje dvije fotografije - jedna koja prikazuje Bin Ladena bez brade i druga koja ga prikazuje s bradom. On je već godinama prva osoba na popisu onih koje američke vlasti žele privesti pravdi.
Optužen je za učestvovanje u planiranju dva napada na veleposlanstva SAD-a u Istočnoj Africi, kao i za napade na New York i Washington 11. septembra 2001. godine. Otada su on i njegova organizacija Al-Qaida nezvanično povezivani s bombaškim napadom na Baliju, u Casablanci, Rijadu i Istanbulu.
Pretpostavlja se da se lideri Al-Qaide kriju u plemenskim područjima Pakistana. Za samog Bina Ladena se tvrdi da ima skrovište u planinama u pograničnom području između Pakistana i Afganistana.
(FENA, BLIN/tg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook