Bosna i Hercegovina ima šansu da se plasira na Svjetsko prvenstvo 2026. godine ako uspješno preskoči dvije prepreke u baražu, odnosno Vels pa Italiju ili Sjevernu Irsku.
U petak je obavljen žrijeb grupne faze pa su tako i Zmajevi saznali moguće rivale na najvažnijoj fudbalskoj smotri sljedeće godine.
Tako bi u slučaju plasmana Zmajevi završili u grupi B zajedno sa Kanadom, Katarom i Švicarskom. Jasno je da je u pitanju vrlo povoljan žrijeb.
Dan kasnije FIFA je objavila i raspored mečeva grupe B uz stadione i satnicu mečeva koji su savršeni za navijače BiH u Evropi, prenosi Faktor.
U prvom kolu Zmajevi bi igrali protiv domaćina Kanade i to 12. juna u Torontu i od 21 sat po centralnoevropskom vremenu (CET).
I druga dva meča bi reprezentacija BiH igrala od 21 sata (CET). Rival u drugom kolu bi bila Švicarska 18. juna u Los Angelesu, a u trećem kolu 24. juna Katar u Seattleu.
Može se reći i da eventualni raspored odgovara Zmajevima jer bi u igri za prolazak dalje bili do posljednjeg kola i duela s Katarom.
Kao što je poznato od 48 učesnika čak 32 selekcije će izboriti nokaut fazu, njih 24 kao dvije prvoplasirane u 12 grupa te osam najboljih trećeplasiranih selekcija.
(DEPO PORTAL/ad)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook