Portal Dnevno.hr je istražio ponudu na moru u posezoni i izračunali koliko su uštedjeli oni koji su godišnji odmor planirali u septembru umjesto u udarnim terminima. Iako je većina turista svjesna da se u kasnijim terminima može značajno uštedjeti, početak škole i vrtića ili pak kolektivni godišnji odmori brojnim obiteljima ne ostavljaju prostora za fleksibilnost.
Na području Istre tražili su smještaje u Rovinju i Poreču, na otocima su ponudu provjerili na Hvaru i Korčuli, od većih gradova smo istražili cijene u Zadru i Dubrovniku.
Rovinj i Poreč jedni su od najposjećenijih gradova u Istri, a samim time i sezonske cijene su im među najvišima u zemlji. Najpovoljniji smještaj koji su u Rovinju pronašli u terminu od 1. do 7. septembra košta 350 eura, dok se za isti apartman tri tjedna ranije tražilo 720 eura. U razdoblju od 15. do 21. septembra cijena dodatno pada pa iznosi 330 eura za šest noći što bi značilo da kasni gosti prolaze 50 posto povoljnije.
Što se tiče hotelske ponude u Rovinju i okolici, i tu je situacija podjednako dobra. Oni koji dođu u ovaj grad početkom septembra, noćenje će platiti oko 200 eura, a oni koji se odluče na posjet krajem mjeseca platit će istu uslugu 170 eura. S druge strane, oni koji su hotel posjetili u augustu, za najjeftinije noćenje u hotelu plaćali su 380 eura što je razlika od visokih 210 eura.
U Poreču je početkom augusta šest najjeftinijih noćenja u apartmanskom smještaju koštalo 850 eura, dok se početkom septembra apartman za četveročlanu porodica može pronaći za 500-tinjak eura za šest noći. Oni koji se na posjet istarskom gradu odluče krajem rujna, šest noćenja platit će manje od 340 eura. Početkom septembra cijene hotelskog smještaja i dalje su visoke, no od 15. nadalje i njihova cijena pada za gotovo pedeset posto u odnosu na august.
Nastavak teksta čitajte na linku.
(DEPO PORTAL/af)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook