Izgubile od Portorika

Poraz košarkašica BiH na startu Svjetskog prvenstva

Sport22.09.22, 07:58h

Ženska košarkaška reptrezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela debitantski nastup na Svjetskom prvenstvu.

Košarkašice BiH su na otvaranju Mundobasketa u Australiji poražene od selekcije Portorika sa 82:58.

Od prve minute košarkašice Portorika diktirale su tempo i već nakon šest minuta imale su 15 poena prednosti.

Početkom druge dionice, uz koš-faul Matee Tavić reprezentacija BiH smanjuje na 26:35, ali portorikanska ekipa ponovo ulazi u dobru seriju, kažnjava propuste u odbrani Zmajica te na poluvrijeme odlazi s prednošću od 36:53.

Isti scenario viđen je i u trećem periodu. Portorikanke su nastavile pogađati, a reprezentacija BiH teško je dolazila do poena. Koševima Melendez podigle su rezultatsku prednost na 22 poena i praktično riješile pitanje pobjednika.

Najefikasnija u reprezentaciji BiH bila je Jonquel Jones sa 15 poena, a Miljana Džombeta je postigla 11.

Guirantes je blistala u redovima Portorika s 26 poena, devet skokova i osam asistencija.

Narednu utakmicu BiH igra 23. septembra protiv Kine.