U disciplini 200 metara leptir

Fenomenalna Lana Pudar šesta na Svjetskom prvenstvu

Sport22.06.22, 18:21h

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar nastupila je danas na finalnoj utrci u disciplini 200 metara leptir na Svjetskom prvenstvu.

Pudar je na kraju bila šesta s vremenom 2:07.85 minuta.

Prvo mjesto pripalo je Kanađanki Summer McIntosh koja je ostvarila vrijeme 2:05.20.

Vrlo neizvjesna utrka viđena je u bazenu u dvorani u Budimpešti, a već sam plasman u finale bio je veliki uspjeh naše mlade plivačice koja je sa 16 godina bila među najmlađima u finalnoj grupi. Mlađa je bila jedino 15-godišnja McIntosh.

Pudar je ranije na Svjetskom prvenstvu već nastupala u disciplini 100 metara leptir, te je zauzela osmo mjesto. U Budimpešti će imati i nastup u disciplini 50 metara leptir.